Narodowa Loteria Paragonowa

włącz .

Tomaszów Lubelski 4.11.2015

Narodowa Loteria Paragonowa

 

Szanowni Państwo

PODATNICY I PRZEDSIĘBIORCY1 października 2015 r. ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Loteria ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.

Na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej czekają samochody Opel Astra oraz nowoczesne laptopy i iPady. Dodatkowo, co trzy miesiące do wygrania będzie auto Opel Insignia.
Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl
(link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Losowanie zwycięskich paragonów odbywa się co miesiąc. Dodatkowym losowaniem będą premiowane paragony z określonych branż usługowych. W pierwszych trzech miesiącach loterii są to paragony z zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. W kolejnych kwartałach premiowane będą paragony za usługi z prywatnych gabinetów lekarskich i dentystycznych, warsztatów samochodowych oraz z restauracji i kawiarni.

Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do udziału w Narodowej Loterii Paragonowej. Najbliższe losowanie nagród odbędzie się 16 listopada, ale już od 1 października można zbierać paragony fiskalne i rejestrować je na stronie Loterii Paragonowej.

 

1.   Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.

2.   Aby wziąć udział, trzeba dokonać zakupu towaru lub usługi za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie). 

3.   Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii.

4.   Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2. 

5.   Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale YouTube Ministerstwa Finansów. 

6.   Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wynik (link otwiera nowe okno w innym serwisie) w dniu losowań. 

7.    Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce. 

8.   Wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku! 

9.   W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.

 

Wszystkie informacje o Loterii dostępne są na stronie: www.loteriaparagonowa.gov.pl(link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Jednocześnie Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim informuje, że w ramach współpracy z organizacjami przedsiębiorców i przedsiębiorcami Ministerstwo Finansów organizuje akcje:

1.   Akcja banerowa „Jestem partnerem Loterii Paragonowej – wystawiam Paragony, wspieram Gospodarkę”. Na stronie Loterii znajdziecie Państwo stosowne banery dla przedsiębiorców do pobrania i umieszczenia na ich stronach internetowych. W zamian za pobranie baneru i wsparcie Loterii, zostanie przedsiębiorcą zaproponowane umieszczenie ich logotypu na stronie www Loterii.

2.      Ambasador Uczciwej Konkurencjiwśród przedsiębiorców biorących udział w promocji Loterii Ministerstwo Finansów wybierze tych najbardziej aktywnych i zaangażowanych i nagrodzi ich tytułem Ambasadora Uczciwej Konkurencji.

3.      Akcja naklejkowa dla przedsiębiorców z MSP.Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wsparcie akcji, otrzymają naklejkę, którą będą mogli przykleić w dowolnie wybranym, widocznym dla klientów miejscu w siedzibie swojej firmy i promować Loterie Paragonową.


 

z poważaniem

 

Zbigniew Czubek

Naczelnik Urzędu Skarbowego

w Tomaszowie Lubelskim